piątek, 17 listopada 2017

W poniedziałek, 13 listopada 2017 r. we  Wrocławiu odbyło się XIII Dolnośląskie Forum Kobiet pt. "Kobiety zaangażowane społecznie". Nasze KGW Wiadrów reprezentowały 3 członkinie: przewodnicząca Urszula Majkut oraz sekretarz Ewa Brzostowska i Janina Lipińska. 

 

 

Były prelekcje, występy artystyczne i poczęstunek ;) Wykład pt. "Prawo do własności edukacji i wyborów" prowadziła dr.hab. Katarzyna Dojwa - Turczyńska z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Natomiast wykład pt. "Miasto i Wieś współcześnie zanikające różnice" prowadziła Dr.Irena Wolska - Zagoda z Instytutu Socjologi Uniwersytetu Wrocławskiego ;)

 

Więcej zdjęć na Facebooku KGW Wiadrów i na www.mojekgw.pl

środa, 01 listopada 2017

#EfektyDziałajLokalnie

 

W ostatnią sobotę, 21 października 2017 r. od godz. 16.30 w świetlicy w Wiadrowie odbyła się Wiadrowska jabłkowa poezja - czyli "ŚWIĘTO JABŁKA" zorganizowane przez KGW Wiadrów w ramach projektu pn. "Jedząc wiadrowskie jabłuszka zarumieni się wnet każda dziewuszka" z programu Działaj Lokalnie X - edycja 2017 przy współpracy Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowaneginprzez Akademię Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Kaczawskie i Bank Spółdzielczy w Jaworze.

 

Na imprezie pojawili się mieszkańcy Wiadrowa oraz zaproszeni goście, wśród których m.in. Krzysztof Kowalczyk - Koordynator regionalny Działaj Lokalnie wraz z małżonką Emilią, Małgorzata Świderska - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Paszowicach, Sebastian Oszczęda - Wójt Gminy Paszowice, Katarzyna Wojciechowska - Doradca (PZD) Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z Wrocławia (oddział Jawor), Radosław Zysnarski - Prezes Regionalnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Legnicy, Bronisław Chruściel - Radny Rady Gminy Paszowice itp.Jabłkową imprezę w Wiadrowie prowadzili Dariusz Trybuła (koordynator projektu), Ewa Brzostowska (koordynator projektu) i Maksymilian Sytnik ;)Podczas jabłkowej biesiady wystąpił zespół ludowy "Wiadrowianie", który zaśpiewał piosenki o jabłku wybrane z tekstów zgłoszonych na ogłoszony konkurs.Przeprowadzony został także QUIZ WIEDZY O JABŁKU podczas którego zebranym uczestnikom zadane zostało w sumie 14 pytań :) Nagrodą za dobrą odpowiedź była broszurka z przepisami na s pl od kości i specjały wydana w ramach projektu.Ponadto Kabaret "O-99" z Wiadrowa przygotował krótki skecz o "Jabłkowej sprawie " - czyli o Ewie tej pierwszej, którą kusił wąż w raju  i współczesnej". Odbyły się także WYBORY "MISS JESIENI", w których brało udział 7 kandydatek, a każda z nich jedyna w swoim rodzaju. Miały doskonałe stroje i niecodzienne imiona i nazwiska: Żaklina Grzebień, Gracja Pajęczyna, Malina Pryszcz, Balbina Krawężnik, Madonna Druszlak, Klementyna Mandarynka zwana Mandolinką, babka Weronika. Kandydatki zaprezentowały się w rytm piosenki " Baśka" zespołu WILKI. Kandydatki pokazały także swoje umiejętności taneczne do trzech utworów: "Lambada", " Macarena",  "The ketchup song" (Asereje). Pierwsze miejsce zajęła babka Weronika (w tej roli Marta Niedźwiecka), drugie (w tej roli Bożena Litawa), a trzecie Gracja Pajęczyna (w tej roli Beata Litawa). Werdykt ogłoszono na podstawie intensywności oklasków publiczności. Podczas ŚWIĘTA JABŁKA rozstrzygnięte zostały 4 konkursy. W KONKURSIE NA AUTORSKI TEKST PIOSENKI O JABŁKU laureatami zostali:

I miejsce - Stefan Kosek - za piosenkę "Stoi Andzia w ogrodzie";
II miejsce - Alicja Rychlicka;
III miejsce - Maria Trybuła - za piosenkę pt. " Czerwone jabłuszka";
IV miejsce - Sylwia Jesionek
Następnie komisja w składzie: Katarzyna Wojciechowska, Małgorzata Świderska, Krzysztof Kowalczyk i Sebastian Oszczęda dokonała oceny w 3 kolejnych konkursach.
W konkursie na najsmaczniejsze słodkości z jabłek laureatami są:
I miejsce - Gabriela Fuławka - za rogaliki kruche z jabłkiem i żurawiną;
II miejsce - Stefan Kosek - za dżem z jabłkiem, pigwą, czarną porzeczką;
III miejsce - Elżbieta Ślusarczyk - za "różyczki" z jabłek;
IV miejsce - Sylwia Jesionek - za naleśniki z jabłkami
W konkursie na NAJLEPSZY NAPÓJ z JABŁEK laureatami są:
I miejsce - Stefan Kosek - za sok z jabłek, pigwy i innych owoców bez cukru;
II miejsce - Bogusław Brzostowski - za sok z jabłek;
III miejsce - Maria Trybuła - za kompot z jabłek
W konkursie na POTRAWĘ REGIONALNĄ z JABŁKA dla Sołectwa WIADRÓW laureatami są:
I miejsce - Dorota Horecka - za ryż z jabłlkami  i kurkumą;
II miejsce - Maria Trybuła - za kotlety ziemniaczano - jabłkowe;
III miejsce - Ilona Trybuła - za frytki jabłkowe;
IV miejsce - Daniela Sytnik - za pierogi z jabłkami
Każdy z laureatów w poszczególnych konkursach otrzymał pamiątkowy DYPLOM i nagrody rzeczowe ;)
Na przybyłych w sobotę do Wiadrowa czekały specjały i słodkości z jabłkiem w roli głównej, m.in.: naleśniki z jabłkami, racuchy z jabłkami, kotlety ziemniaczano - jabłkowe, pierogi z jabłkami, frytki jabłkowe, ryż z jabłkami, rogaliki z jabłkami, różyczki z jabłkami, wiele ciast z jabłkami, soki jabłkowe, kompot jabłkowy, herbata jabłkowa, cydr, dżem itp. Ponadto kawa i herbata. Uczestnicy imprezy stwierdzili, ż podane menu to istny "jabłkowy zawrót głowy".
Certyfikaty i dyplomy oraz drobne upominki za pomoc otrzymali: Ewa Brzostowska, Janina Lipińska, Małgorzata Rudy, Jagoda Komnata, Paweł Rudy, Maksymilian Sytnik, Małgorzata Świderska, Kabaret "O-99" oraz zespół ludowy "Wiadrowianie". Drobne upominki otrzymały także: Bożena Litawa, Beata Litawa, Marta Niedźwiecka i Anna Orda.
Oprawą muzyczną imprezy zajmował się Paweł Rudy (nasz dj z Wiadrowa).
ŚWIĘTO JABŁKA w Wiadrowie uznać możemy za bardzo udane ;) Dziękujemy tym co w nim uczestniczyli, a tych co nie było ... niech żałują. 
Raz jeszcze dziękuję wszystkim za wszelką pomoc przy projekcie oraz podczas przygotowania święta jabłka i wszelką pomoc podczas jego trwania ;)

 

DARIUSZ TRYBUŁA,koordynator projektu

 

Więcej zdjęć na fan page KGW Wiadrów na portalu facebook

poniedziałek, 16 października 2017

#EfektyDziałajLokalnie    #działajlokalnie


KOCHANI! KGW Wiadrów w ramach projektu Działaj Lokalnie X - edycja 2017 r. pn. "JEDZĄC WIADROWSKIE JABŁUSZKA ZARUMIENI SIĘ WNET KAŻDA DZIEWUSZKA" ZAPRASZA wszystkich chętnych na Wiadrowską Jabłkową Poezję - czyli ŚWIĘTO JABŁKA w Wiadrowie w najbliższą sobotę, 21 października 2017 r. od godz. 16.30 w świetlicy ;) W programie występy artystyczne, piosenki o jabłkach, QUIZ wiedzy o jabłku, degustacja ciasta, potraw i napojów z jabłkiem oraz rozstrzygnięcie konkursów ;)

 

SZCZEGÓŁY na PLAKACIE ;)

 

 

Sfinansowanoze środków Programu "Działaj Lokalnie" X - edycja 2017 Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Kaczawskie i Bank Spółdzielczy w Jaworze ;)

poniedziałek, 25 września 2017

WROCŁAW, SOBOTA, 23 Września 2017 r.OPERA WROCŁAWSKA - 10. FESTIWAL TRADYCJI DOLNEGO ŚLĄSKA

 


Na zaproszenie Prezesa Regionalnego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Legnicy Radosława Zysnarskiego wraz z innymi przedstawicielami Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Jaworskiego wybraliśmy się do Opery Wrocławskiej na 10 Festiwal Tradycji Dolnego Śląska. Mieliśmy tę przyjemność oglądać  takie zespoły jak: Jeleniogórzanie, Perła, Dunawiec, Mały Bolesławiec, Przełomiacy, Lubin oraz Jubilat.

 

 

 

 

 

 

 

 

Serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas ;)

środa, 20 września 2017

6 lipca 2017 r. w Wiadrowie, w Świetlicy Wiejskiej odbył się pierwszy Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu jaworskiego. 
Razem z Paniami i jedynym Przewodniczącym KGW Panem Adamem stworzyliśmy historię, organizując PIERWSZY ZJAZD POWIATOWY KGW w POLSCE. 
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Paniom za 100% obecność, nie jedna organizacja, partia zazdrościła nam takiej frekwencji. A świadczyć może o wielkim wydarzeniu fakt, iż na sali byli obecni również wszyscy wójtowie z powiatu jaworskiego, starostowie, burmistrzowie oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego - Tadeusz Samborski.
Dziękujemy samorządowcom za przybycie.
Przewodniczącą Powiatowej Rady KGW w Jaworze została Pani Urszula Majkut z naszego KGW Wiadrów. 
Wiceprzewodniczącą została Pani Katarzyna Bącal - KGW Pogwizdów. 
Sekretarzem została Pani Joanna Bronowicka - KGW Kosiska.  
Skarbnikiem została Pani Anna Uhornicka - KGW Przybyłowice.
Członkiem Zarządu została Pani Małgorzata Czaja - KGW Małuszów. 
Członkiem Zarządu został "Nasz rodzynek" wśród kobiet Pan Adam Pruchnicki - KGW Kaczorów.

 


Bardzo serdecznie dziękujemy, że mogliśmy razem stworzyć tak ważne wydarzenie dla Naszej organizacji :D 
Po części oficjalnej był pokaz gotowania w garnkach Zepter oraz pokaz kosmetyków zorganizowany przez Rabat Rolniczy - Prezesa Jana Boczka. 

 

sobota, 16 września 2017

Wiadrów. Niedziala, 10 września 2017 r.

WIADRÓW FOLKLOREM MALOWANY - czyli DOŻYNKI GMINNO - POWIATOWE w Wiadrowie odbyły się na placu przy świetlicy wiejskiej ;) Starostami Dożynek byli: Maciej Suchorzewski - rolnik z Wiadrowa oraz Beata Rokosz - Radna Rady Gminy Paszowice, także związana z rolnictwem - przetwórstwem spożywczym ;)Nasze KGW Wiadrów wystawiło swoje stoisko pięknie przyozdobione jak na dożynki przystało. Były kwiaty, zioła, warzywa, jabłka, snopki słomy, zboże, jarzębina itp. naturalne dodatki. Serwowaliśmy kawę, herbate, ciasta domowe (jabłecznik, ciasto z gruszkami, ciasto z rarbarem, ciasta z masą, z galaretką, makowiec itp.) oraz bigos z bułką i pajda chleba ze smalcem, ogórkiem kiszonym i papryką.

 

 

Nasz zespół folklorystyczny "Wiadrowianie" przygotował także domowe pierogi ruskie ;)Nasz zespół folklorystyczny "WIADROWIANIE" wystąpił też na scenie w nowych strojach ludowych śpiewając kilka piosenek ( w tym jedną nawiązującą do jabłek i Wiadrowa). Mamy jeszcze kilka innych piosenek o jabłuszku, które wkrótce będziemy śpiewać ;)

 

piątek, 15 września 2017

Zespół The Beatlmen na dożynkach gminno-powiatowych w Wiadrowie 10 września br.Występ był super.

 

10. Święto Pierogów - Paszowice 3.09.br.Konkurs lepienia pierogów na czas. Nasze KGW Wiadrów zajeło czwarte miejsce.Ulepiliśmy 141 pierogów. Mieliśmy też stoisko ze swoimi pierogami :) Zajęliśmy I miejsce w głosowaniu publiczności za tradycyjne pierogi ruskie :)

 

 

 

 

 

Więcej zdjęć na fan page KGW na facebooku i na portalu www.mojeKGW.pl

NIEDZIELA, 27 sierpnia 2017 r. ;) - Konkurs Kronik, Biesiada Ludowa.


Bardzo serdecznie dziękujemy, wszystkim uczestnikom konkursu kronik i wszystkim uczestnikom biesiady ludowej za spotkanie na Zamku Grodziec. Bardzo miło nam było gościć osoby związane z Ruchem Ludowym, szczególnie Panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Pierwszy konkurs kronik zorganizowany przez Regionalny Związek Rolników, Kół i Organizacji Rolniczych w Legnicy wygrały Granowice, drugie miejsce KGW Przychowa, trzecie miejsce KGW Wiadrów. Wyróżnienia trafiły do KGW Goliszów i KGW Konratówka-Piotrowice. Gratulujemy wszystkim laureatom. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali od nas nagrody za wystawienie kronik. Biesiada odbywała się w miłej atmosferze, na scenie się działo Pani Basia Drożdżyńska wraz z Panem Marszałkiem Tadeuszem Samborskim wspierani przez biesiadników rozkręcali imprezę. Bardzo dziękujemy panu Kasztelanowi Zamku Grodziec Piotrowi Janczyszyn i jego współpracownikom za gościnę. Bardzo dziękujemy Dolnośląskiej Izbie Rolniczej i Urzędowi Marszałkowskiemu za wsparcie.Pozdrawiamy i do zobaczenia na następnej imprezie zorganizowanej przez Związek.

 

 

 

 

Więcej zdjęć na fan page KGW na facebooku oraz na portalu www.mojeKGW.pl :)

 

W Wiadrowie, 5 sierpnia 2017 r. odbył się BAL PRZEBIERAŃCÓW dla dzieci i młodzieży :)

 

 

 

 

Więcej zdjęć na fan page KGW na facebooku i na portalu www.mojeKGW.pl

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 18
Zakładki:
Tagi
KONTAKT: Adres do korespondencji: www.kgwwiadrow.blox.pl, Wiadrów, 59-411 Paszowice, e-mail: kgwwiadrow.blox@gazeta.pl