piątek, 25 maja 2018

Pogadankę z p. dietetyk na temat "Zasady racjonalnego żywienia i zdrowy tryb życia" odbyła się dziś w piątek, 25.05.2018 r. o godz.10.00 w Jaworze przy ul. Wyszyńskiego 5 siedziba ODR. . Spotkanie odbyło się dzięki Katarzynie Wojciechowskiej z PZD Jawor (DODR Wrocław) :) Uczestniczyły także dwie nasze koleżanki z KGW Wiadrów, tj. Janina Lipińska i Elżbieta Ślusarczyk :)

 

 

W środę, 22 maja 2018 r. odbyło się zebranie członków KGW Wiadrów w domu u przewodniczącej Uli Majkut. Uczestniczyła też Kasia Wojciechowska z PZD Jawor (DODR). Omówiliśmy kilka spraw :)

 

W środę, 23 maja 2018 r. nasze koleżanki z KGW Wiadrów Ewa Brzostowska i Janina Lipińska postanowiły nasadzić kwiaty przy Krzyżu i przy Mini Centrum w Wiadrowie :) Brawo za inicjatywę naszych koleżanek z koła ;)

 

 

 

W sobotę, 19 mają 2018 r. odbył się już kolejny rok RAJD SZLAKIEM TRZECH WĄWOZÓW zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Paszowicach, Nadleśnictwo Jawor i LGD Partnerstwo Kaczawskie ;).Na mecie rajdu, czyli Siedmickiej Polanie było ignisko, kiełbaski i  ciasto ;) Odbył się też konkurs wiedzy o szlakuu trzech wąwozów :)W konkursie udział brało 10  osób odpowiadając na pytania :) I miejsce  zajął Dariusz Trybuła, III miejsce Elżbieta Ślusarczyk, IV miejsce Grażyna Fuławka, V miejsce Janina Lipińska. Wszystkie z KGW Wiadrów :)

 

 

 

Sobota, 28 kwietnia 2018 r. Na Zamku Grodziec odbył się I Regionalny Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich. Zorganizował go Regionalny Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Legnicy z prezesem Radosławem Zysnarski na czele. Uczestniczyło także nasze KGW Wiadrów i jego przedstawiciele (Urszula Majkut, Dariusz Trybuła, Ewa Brzostowska, Mirosław Majkut, Janina Lipińska i Sebastian Majkut ;)

 

5 kwietnia 2018 r. w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie odbyła się GALA PODSUMOWUJĄCA DZIAŁAJ LOKALNIE 2017 dla wszystkich grantobiorców. Nasze KGW realizowało projekt "Jedząc wiadrowskie jabłuszka zarumieni się wnet każda dziewuszka" :).W gali z naszego koła byli: Dariusz Trybuła, Janina Lipińska, Ewa Brzostowska i Dorota Horecka). Dziękujemy dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Paszowicach Małgorzacie Świderskiej oraz koordynatorowi Działaj Lokalnie Krzysztofowi Kowalczykowi.

Oto kilka zdjęć:

 

sobota, 31 marca 2018

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą,  nadzieją i miłością ! Radosnego , wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny oraz wesołego Alleluja ! 

 

Życzy

KGW Wiadrów

 

 

Zespół folklorystyczny "WIADROWIANIE"

 

 

Kabaret " od 0 do 99" z Wiadrowa

 

 

Grupa dziewczęca "Elektrodance" z Wiadrowa

 

 

Niedziela, 25 marca 2018 r. (niedziela).

Zespół folklorystyczny "Wiadrowianie" wziął udział prezentując stół z wielkanocnymi specjałami i ciastami. Wystąpili na scenie śpiewając kilka piosenek. Zespół otrzymał wyróżnienie w konkursie na stół wielkanocny. Udział wzięło też kilka członków KGW Wiadrów, którzy nie należą do zespołu. 

 

W czwartek, 22 marca 2018 r. w domu u przewodniczącej KGW Wiadrów Uli Majkut przygotowywaliśmy palmę wielkanocną ;)

"Zaproś motyle do swojego ogrodu. Bioróżnorodność na terenach wiejskich." Taki temat prelekcji przedstawiły nam Joanna Lityńska oraz Ewa Pańczyk podczas spotkania w świetlicy wiejskiej w Wiadrowie w piątek, 16 marca 2018 r.

 

Dziękuję bardzo zaprzyjaźnionemu KGW Pogwizdów a także mieszkańcom Zębowic (Pioyr Kaszuba i Pani Kasia Szewc) za udział w prelekcjach. Również Kasi Wojciechowskiej z PZDR w Jaworze.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 21
Zakładki:
Tagi
KONTAKT: Adres do korespondencji: www.kgwwiadrow.blox.pl, Wiadrów, 59-411 Paszowice, e-mail: kgwwiadrow.blox@gazeta.pl