Zakładki:
Tagi
KONTAKT: Adres do korespondencji: www.kgwwiadrow.blox.pl, Wiadrów, 59-411 Paszowice, e-mail: kgwwiadrow.blox@gazeta.pl
poniedziałek, 03 grudnia 2018

W piątek, 23 listopada od godz. 10.00 we Wrocławiu odbyło się XIV Dolnośłąskie Forum Kobiet pt. "W kalendarzu kobiecych spraw". Przedstawicielki z naszego Koła Gospodyń Wiejskich z Wiadrowa (Urszula Majkut, Ewa Dąbkowska, Janina Lipińska i Maria Rybak) wraz z Katarzyną Wojciechowską - doradcą z PZD Jawor (DODR Wrocław) uczestniczyły w tym wydarzeniu. Program imprezy poniżej na zdjęciu :)

 

 

 

sobota, 10 listopada 2018

W piątek, 9 listopada 2018 r. odbyło się spotkanie w Wiadrowie w świetlicy wiejskiej od godz. 17.00. Był poczęstunek - obiad, kawa, herbata i ciasto oraz miła atmosfera. Wśród gości, m.in. Starosta jaworski Stanisław Laskowski, Wanda Gołębiowska, marszałek Tadeusz Samborski, prezes RZRKiOR w Legnicy Radosław Zysnarski i inni. Nie obeszło się bez odśpiewania patriotycznych piosenek. Przedstawiciele naszego KGW Wiadrów, które uczestniczyły w spotkaniu a wcześniej zajęły się jego przygotowaniemto: Urszula Majkut, Dariusz Trybuła, Mirosław Majkut, Janina Lipińska, Ewa Brzostowska, Ewa Dąbkowska, Anna Marcisz.

 

 

W sobotę, 6 października 2018 r. przedstawiciele naszego KGW Wiadrów w towarzystwie członków z innych KGW z regionu uczestniczyli w 11. FESTIWALU TRADYCJI DOLNEGO ŚLĄSKA w Operze Wrocławskiej. Koncert wieczorny (I dzień) odbył się od godz. 18.00 do 20.30.

14:28, dariusz1986
Link Dodaj komentarz »

W niedzielę, 9 września 2018 r. Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu (oddział w Świdnicy) zorganizował FESTIWAL TRADYCJI WSI DOLNOŚLĄSKIEJ na terenie Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Świdnicy przy ul. Wałbrzyskiej 25/27 :) Przedstawiciele naszego KGW Wiadrów (Ewa Brzostowska, Janina Lipińska, Dorota Horecka i Dariusz Trybuła) w towarzystwie Kasi Wojciechowskiej, doradcy z PZD Jawor (DODR Wrocław) uczestniczyło w tej imprezie.

 

Bardzo udana i fajna impreza, mnóstwo wystawców i rękodzielników (także z Zagród Edukacyjnych). Była prezentacja produktów lokalnych (miodów, dżemów, konfitur itp.). W trakcie imprezy odbyła się także konferencja. Konferencja pt. "WIEŚ MIEJSCEM EDUKACJI I REKREACJI". W programie m.in.- Czym jest zagroda edukacyjna i Ogólnopolska Sieć Zagród Edukacyjnych? - wykład poprowadziła Agnieszka Kowalczuk- Misek (pracownik działu Rozwoju Obszarów Wiejskich DODR z siedzibą we Wrocławiu);- Oferta edukacyjna Zielonego laboratorium z Rzeszów Jasło (Prowadzenie Maciej i Marta Zawierucha);- "Kogut pieje, słońce świeci, przez zabawę uczymy dzieci. Wykorzystanie Metody Klanza w edukacji" (prowadzenie Agnieszka Kaczmarczyk z Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów Klanza);- Sposoby finansowania inwestycji z Bankiem Spółdzielczym w Kobierzycach. W trakcie konferencji była też przerwa kawowa i okazja do rozmów przy kawie i cieście. Konferencja była bardzo udana i ciekawa. Po jej zakończeniu był pyszny obiad. Pojawiła się także Pani Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej :)

 

 

 

Po zakończeniu festiwalu wybraliśmy się na spacer po świdnickim rynku i zjedliśmy lody.

 

W sobotę, 8 września 2018 r. nasze KGW Wiadrów reprezentowało sołectwo Wiadrów i naszą Gminę Paszowice że swoim wieńcem dożynkowym podczas DOŻYNEK POWIATOWYCH w Marcinowicach :) Mieliśmy też swoje stoisko w drewnianym domku. Znajdowało się na nim trochę starych sprzętów i domowych przetworów. Ponadto mieliśmy: kawę, herbatę, ciasto kruche ze śliwkami, jabłecznik na biszkopcie, muffinki, naleśniki, gofry oraz pierogi opiekane i pierogi ze szpinakiem :)

11. ŚWIĘTO PIEROGÓW W PASZOWICACH.

 

Kochani, w niedzielę, 2 września 2018 r. na naszym stoisku mieliśmy pyszne pierogi w 4 wariantach (pierogi ruskie, pierogi z kapustą i grzybami, pierogi z ziemniakami i boczkiem, pierogi z mięsem i kapustą) :) Było blisko 6000 sztuk pierogów i wszystkie poszły! ;)

piątek, 31 sierpnia 2018

W sobotę, 25 sierpnia 2018 r. W Pogwizdowie odbyły się Dożynki Gminne naszej Gminy Paszowice. Nasze KGW było że swoim stoiskiem, na którym było: kawa, herbata, pajda chleba ze smalcem oraz ogórkiem kiszonym i papryką. Hitem dnia były naleśniki z serem, z serem i szpinakiem, z dżemem i z nutellą domową z czekoladą i śliwkami. Na stoisku byli: Dariusz Trybuła, Ewa Brzostowska, Urszula Majkut,  Janina Lipińska i Mirosław Majkut. Nasz wieniec dożynkowy zajął I miejsce i weźmie udział  w Dożynkach Powiatowych w Marcinowicach już 8 września :)

 

 

 

 

W środę i czwartek - 22, 23 sierpnia 2018 r. zajęci byliśmy wieńcem dożynkowym, a dokładniej jego przygotowaniami. W przygotowanie wieńca zaangażowały się osoby: Urszula Majkut, Ewa Brzostowska, Dariusz Trybuła, Janina Lipińska, Anna Marcisz, Elżbieta Ślusarczyk, Elżbieta Sadowska, Grażyna Fuławka, Łucja Niedźwiecka, Ewa Dąbkowska, Dorota Horecka i Mirosław Majkut, który wykonał stelaż do wieńca :) Wieniec można było podziwiać podczas DOŻYNEK Gminnych w Pogwizdowie :)

 

W niedzielę, 19 sierpnia 2018 r. na Zamku Grodziec odbył się Konkurs Kronik KGW i II Dolnośląska Biesiada Ludowa KGW. Było super, był poczęstunek, kawa, herbata, ciasto, bigos, kiełbaski, napoje. Ponadto dobra zabawa, pogoda i tańce przy muzyce. Wystąpił także Krzysztof Daukszewicz - satyryk, poeta, kabareciarz. Dziękujemy za zaproszenie Regionalnemu Związkowi Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Legnicy.u

 

 

niedziela, 12 sierpnia 2018

Niedziela, 5 sierpnia 2018 r.

W ostatnią niedzielę, 5 sierpnia 2018 r. kilku członków naszego KGW Wiadrów wybrało się do Wrocławia aby popłynąć w rejs statkiem RUSAŁKA po Odrze. Było świetnie i doskonale, pogoda też dopisała. Był DJ i muzyka do tańca. Dziękujemy organizatorce Pani Ewie Wróbel :)

 

 

 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 22