czwartek, 28 grudnia 2017

http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/73374/TOP5-dolnoslaskich-Kol-Gospodyn-Wiejskich-GLOSOWANIE

Oddajcie swój głos na KGW Wiadrów - Koło Gospodyń Wiejskich w Wiadrowie ! w głosowaniu TOP 5 Dolnośląskich KGW w RADIU WROCŁAW!
Działają nieprzerwanie od 1953 roku. W tej chwili jest to zespół 35 kobiet i... 3 mężczyzn. Przyznają, że do koła należały ich babki i mamy. Blisko 65-letnią historię dokumentuje sześć opasłych tomów kroniki. Czego te kobiety nie robiły? Budowały domy, jeździły traktorami, stworzyły centrum rekreacyjne... Nawet założyły własną drużynę piłkarską, by pokazać męskiej reprezentacji wsi, że nawet na boisku potrafią sobie doskonale radzić. Prowadzą zespoły muzyczne, kabaret, a nawet sekcję teatralną. Ale najbardziej znane są z tego, że przez życie idą z uśmiechem.

 

 


Głosowanie potrwa jeszcze tylko do soboty, 30 grudnia 2017 r. do godz. 11.30. Oto link:

http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/73374/TOP5-dolnoslaskich-Kol-Gospodyn-Wiejskich-GLOSOWANIE

Nasz zespół folklorystyczny "Wiadrowianie" na Jarmarku Świątecznym Bożonarodzeniowym w Legnicy (Galeria Piast) - niedziela, 17 grudnia 2017 r. ;)

 

Więcej zdjęć na fan page zespołu "Wiadrowianie" na facebooku

Nasz zespół folklorystyczny "Wiadrowianie" we Wrocławiu (Pasaż Grunwaldzki) - sobota, 16 grudnia 2017 r. ;)

 

 

Więcej zdjęć na facebooku zespołu "Wiadrowianie" :)

Piątek, 15 grudnia 2017 r.

Nasz Zespół folklorystyczny "Wiadrowianie" działający przy KGW Wiadrów na Jarmarku Bożonarodzeniowym na Jaworskim Rynku zorganizowanym przez Jaworski Ośrodek Kultury;)

 

 

Mieli stoisko z pierogami, uszkami, barszczem, pajdą chleba ze smalcem itp. Zaśpiewali też kilka kolęd.

 

Więcej zdjęć na Facebooku zespołu folklorystycznego WIADROWIANIE ;)

Grupa dziewczęca "Smerfetki" działająca przy naszym KGW Wiadrów wystąpiła i zaśpiewała kilka kolęd podczas Kiermaszu bożonarodzeniowego w Bolkowie ;)

 

Więcej zdjęć na fan page grupy dziewczęcej Smefetki" na facebooku

29 listopada 2017 r. w Wiadrowie odbyły się warsztaty rękodzieła, podczas których robiliśmy ekologiczne ozdoby bożonarodzeniowe i stroiki. Poprowadziła je Kasia Wojciechowska z DODR Wrocław (oddział Jawor).

 

 

Więcej zdjęć na fan page KGW Wiadrów na facebooku ;)

W legnickiej Sali Maneżowej w niedzielę, 19 listopada 2017 r. po raz pierwszy w historii ukoronowana została Miss Kół Gospodyń Wiejskich. Została nią Ewelina Zgud z Granowic. Tytuł Miss 50+ trafił do Danuty Rybki z Przychowa.Młode, piękne, wykształcone kobiety -  oto obraz dzisiejszej wsi polskiej i taki właśnie obraz chcieli pokazać podczas konkursu organizatorzy, który również miał udowodnić, że Koła Gospodyń Wiejskich to prężne, istniejące już od 150 lat organizacje. 

Z naszego KGW Wiadrów wytypowaliśmy koleżankę Beatę Litawę ;)

wtorek, 26 grudnia 2017

Wesołych, pogodnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia ...

 

życzy KGW Wiadrów ;)

 

sobota, 23 grudnia 2017

We wtorek, 12 grudnia 2017 r. mieliśmy niespodziewane odwiedziny dziennikarza z Radia Wrocław Andrzeja Andrzejewskiego, który zaproponował naszemu KGW Wiadrów udział w radiowej audycji poświęconej kołom gospodyń wiejskich. W nagraniach do do audycji radiowej Radia Wrocław uczestniczyli: przewodnicząca KGW Wiadrów Urszula Majkut, Ewa Brzostowska, Małgorzata Rudy, Elżbieta Ślusarczyk, Anna Marcisz, Gabriela Fuławka i  Dariusz Trybuła, a tematem jej m.in. nasze KGW, tradycje kulinarne, świąteczne itp. Audycja odbyła się w sobotę, 16 grudnia 2017 r. w Radiu Wrocław o godz. 12.00! Kolejna audycja z nami w najbliższą sobotę, 23 grudnia 2017 r.
ZARASZAMY do głosowania na nasze KGW Wiadrów w TOP 5 Kół Gospodyń Wiejskich Dolnośląskich,  czyli głosowaniu na stronie RADIA WROCŁAW www.prw.pl ;)

Oto link:
http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/73374/TOP5-dolnoslaskich-Kol-Gospodyn-Wiejskich-GLOSOWANIE

Wystarczy klknąć w 5 gwiazdkę przy naszym kole ;) Głosowanie trwa do 30 grudnia 2017 r. do godz. 11.30 ;) Każdy może codziennie oddawać głos! Dziękujemy!

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 19
Zakładki:
Tagi
KONTAKT: Adres do korespondencji: www.kgwwiadrow.blox.pl, Wiadrów, 59-411 Paszowice, e-mail: kgwwiadrow.blox@gazeta.pl