Zakładki:
Tagi
KONTAKT: Adres do korespondencji: www.kgwwiadrow.blox.pl, Wiadrów, 59-411 Paszowice, e-mail: kgwwiadrow.blox@gazeta.pl
piątek, 31 sierpnia 2018

W sobotę, 25 sierpnia 2018 r. W Pogwizdowie odbyły się Dożynki Gminne naszej Gminy Paszowice. Nasze KGW było że swoim stoiskiem, na którym było: kawa, herbata, pajda chleba ze smalcem oraz ogórkiem kiszonym i papryką. Hitem dnia były naleśniki z serem, z serem i szpinakiem, z dżemem i z nutellą domową z czekoladą i śliwkami. Na stoisku byli: Dariusz Trybuła, Ewa Brzostowska, Urszula Majkut,  Janina Lipińska i Mirosław Majkut. Nasz wieniec dożynkowy zajął I miejsce i weźmie udział  w Dożynkach Powiatowych w Marcinowicach już 8 września :)

 

 

 

 

W środę i czwartek - 22, 23 sierpnia 2018 r. zajęci byliśmy wieńcem dożynkowym, a dokładniej jego przygotowaniami. W przygotowanie wieńca zaangażowały się osoby: Urszula Majkut, Ewa Brzostowska, Dariusz Trybuła, Janina Lipińska, Anna Marcisz, Elżbieta Ślusarczyk, Elżbieta Sadowska, Grażyna Fuławka, Łucja Niedźwiecka, Ewa Dąbkowska, Dorota Horecka i Mirosław Majkut, który wykonał stelaż do wieńca :) Wieniec można było podziwiać podczas DOŻYNEK Gminnych w Pogwizdowie :)

 

W niedzielę, 19 sierpnia 2018 r. na Zamku Grodziec odbył się Konkurs Kronik KGW i II Dolnośląska Biesiada Ludowa KGW. Było super, był poczęstunek, kawa, herbata, ciasto, bigos, kiełbaski, napoje. Ponadto dobra zabawa, pogoda i tańce przy muzyce. Wystąpił także Krzysztof Daukszewicz - satyryk, poeta, kabareciarz. Dziękujemy za zaproszenie Regionalnemu Związkowi Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Legnicy.u

 

 

niedziela, 12 sierpnia 2018

Niedziela, 5 sierpnia 2018 r.

W ostatnią niedzielę, 5 sierpnia 2018 r. kilku członków naszego KGW Wiadrów wybrało się do Wrocławia aby popłynąć w rejs statkiem RUSAŁKA po Odrze. Było świetnie i doskonale, pogoda też dopisała. Był DJ i muzyka do tańca. Dziękujemy organizatorce Pani Ewie Wróbel :)

 

 

 

poniedziałek, 02 lipca 2018

W niedzielę, 1 lipca 2018 r. nasze KGW Wiadrów uczestniczyło w Festiwalu Dolnośląskiej Wsi w Piotrowicach k. Chojnowa. Mieliśmy stoisko z chlebem że smalcem i ogórkiem kiszonym oraz wędzony ser włoski w czterech wariantach (z czosnkiem, z majerankiem, z papryką i ziołami, z papryką) wg pomysłu Pana Stefana Kosek. Poza tym ocet jabłkowy, śliwki, kompot z czereśni i z wiśni. Wzięliśmy udział w konkursach: na stoisko, na potrawę regionalną oraz na ciasto z owocami. Na stoisku mieliśmy też rękodieło naszych koleżanek z koła: kwiaty z krepiny i bibuły Anny Marcisz oraz serwetki Bożeny Litawy.

 

 Zaśpiewał też nasz zespół folklorystyczny "WIADROWIANIE".

W sobotę, 30 czerwca 2018 r. KGW Wiadrów zorganizowało wycieczkę do Wrocławia. Wyjazd był o godz. 7.00 rano. Najpierw  odwiedziliśmy Panoramę Racławicką a potem ZOO Wrocław i oczywiście Oceanarium i Afrykarium.Wycieczka udana i pogoda też.

 

Dobre spotkanie.
Bardzo dobre spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich odbyło się 26 czerwca w Nowej wsi Grodziskiej.W spotkani uczestniczyły koła z powiatu złotoryjskiego i zaproszone Panie z kilku rad powiatowych KGW. 
W pierwszej części, Pan Ryszard Czerwiński z Urzędu Marszałkowskiego przeprowadził szkolenie i poinformował Panie jak można rejestrować tradycyjne lokalne potrawy.Bardzo dziękujemy Panu Ryszardowi za informacje na pewno nasze Panie skorzystają i będą rejestrować potrawy.
W drugiej części rozmowa o tym jak rozwijać będziemy współprace między naszym Związkiem KR w Legnicy a Kołami, Radami Powiatowymi KGW. 
Trzecia część to tradycyjnie integracja między kołami, Panie się przedstawiały i opowiadały jak działają, wymieniały się doświadczeniami i na tym nam zależy, żeby koła sobą współpracowały.
Bardzo dziękujemy, Powiatowej Radzie KGW w Złotorii za zorganizowanie spotkania.
DZIĘKUJEMY PANI EWELINIE NIKLEWICZ-DĘBICKIEJ, Przewodniczącej Powiatowej Rady KGW w Złotorii, za zaangażowanie.
Bardzo dziękujemy Paniom z KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH  NOWA WIEŚ GRODZISKA za super przygotowane spotkanie.Gratulujemy Pani Przewodniczącej Sabinie Orzech tak dobrze zorganizowanego Koła.


Składamy życzenia wszystkiego najlepszego, dla Pani ULI MAJKUT Przewodniczącej Powiatowej Rady KGW w Jaworze, obchodziła ostatnio urodziny i uczestniczyła w spotkaniu, śpiewano jej STO LAT ULA

POZDRAWIAMY WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW I DZIĘKUJEMY ZA OBECNOŚĆ

W sobotę, 23 czerwca 2018 r. swój jubileusz 35-lecia obchodził nasz zespół folklorystyczny "WIADROWIANIE". Przy okazji zorganizowano  NocŚwiętojańską i Dzień Dziecka.Byłyodznaczenia, podziękowania

 

piątek, 25 maja 2018

Pogadankę z p. dietetyk na temat "Zasady racjonalnego żywienia i zdrowy tryb życia" odbyła się dziś w piątek, 25.05.2018 r. o godz.10.00 w Jaworze przy ul. Wyszyńskiego 5 siedziba ODR. . Spotkanie odbyło się dzięki Katarzynie Wojciechowskiej z PZD Jawor (DODR Wrocław) :) Uczestniczyły także dwie nasze koleżanki z KGW Wiadrów, tj. Janina Lipińska i Elżbieta Ślusarczyk :)

 

 

W środę, 22 maja 2018 r. odbyło się zebranie członków KGW Wiadrów w domu u przewodniczącej Uli Majkut. Uczestniczyła też Kasia Wojciechowska z PZD Jawor (DODR). Omówiliśmy kilka spraw :)

 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 22